©

Ochrana pred náporovým dažďom

Bezpečné a trvalo odolné voči vlhkosti

Bezpečná ochrana pre suché murivo

Pri zvetrávaní minerálnych stavebných materiálov hrá ústrednú úlohu voda. Cieľom hydrofobizujúcej impregnácie je výrazná redukcia kapilárneho príjmu vody, ako sa vyskytuje napr. pri dopade dažďa alebo zaťažení striekajúcou vodou. Je zmysluplným (preventívnym) opatrením predchádzajúcim poškodeniu, keď kapilárny príjem zrážkovej alebo striekajúcej vody môže kauzálne spôsobiť alebo urýchliť proces poškodenia, príp. sa príslušné poškodenia už dajú pozorovať. Zníženie obsahu vlhkosti okrem toho spôsobuje zlepšenie tepelnej izolácie fasádneho muriva. S hydrofobizáciou Funcosil ochránite svoje tehly pred poškodením a ušetríte cennú energiu.

Účinok hydrofobizujúcej impregnácie je nezávisle od zloženia účinnej látky založený na znížení adhéznych síl medzi stenami pórov a prenikajúcimi molekulami vody. Týmto znížením vzájomného pôsobenia sa zvyčajné kapilárne nasávanie zmení na kapilárnu depresiu. Množstvo variácií a vlastností hydrofobizačných prostriedkov vytvorených na kremíkovej organickej báze je veľmi veľké. Zvolený prostriedok sa preto musí prispôsobiť potrebám podkladu. Hydrofobizačné prostriedky boli kedysi vždy kvapalné, a preto boli na slabo nasiakavých tehlách použiteľné iba podmienene. Spoločnosť Remmers tento problém vyriešila technológiou krému Funcosil FC, ktorá všetkým podkladom poskytuje dostatok času, aby prijali potrebné množstvo látky.

©

Odpudzovanie vody a paropriepustnosť: žiadna námietka

Čo spôsobuje hydrofobizácia?

Tenká sklená rúrka sa ponorí do vodnej nádrže. Vplyvom kapilárnych síl voda v sklenej rúrke stúpa nahor. Ak sa teraz sklená rúrka upraví hydrofóbne, tento efekt sa obráti. Voda viac nebude „nasávaná“, ale skôr vytláčaná.

Keďže to je výsledok iba jednomolekulovej nanovrstvy impregnácie Funcosil na stenách pórov, preprava pár sa prakticky neobmedzí. Difúzna schopnosť je naďalej zachovaná v plnom rozsahu.

Ochrana proti prudkému dažďu

Našlo sa 6 produktov
 

Náhľad

Č. výrobku 071101

Hydrofóbna impregnácia na silanovej báze vo forme krému

Č. výrobku 060201

Bezfarebná, hydrofóbna rozpúšťadlová impregnácia na báze silanu/siloxánu

Č. výrobku 060405

Bezfarebná hydrofóbna impregnácia na báze silanu/siloxánu, najmä na stavebné materiály a spojovacie plochy citlivé na rozpúšťadlá.

Č. výrobku 061405

Vodou riediteľná hydrofóbna impregnácia na báze silánu a siloxánu

Č. výrobku 060705

Bezfarebná, hydrofóbna, rozpúšťadlová impregnácia na báze silanu/siloxánu.

Č. výrobku 062330

Hydrofóbna impregnácia na báze silanu/siloxánu vo forme vodnej emulzie