©

Staré stavby

Tehlové fasády ako nové, zachovanie hodnoty v systéme

Tehla je jedným z najstarších stavebných materiálov. Tehlová fasáda sa však neskladá len zo samotných tehál, ale aj zo škár nachádzajúcich sa medzi nimi. Vysoké zvlhnutie jedného alebo oboch stavebných materiálov znamená minimálne začiatok poškodenia. Ochranný systém Remmers zabezpečuje trvalú ochranu pred prenikajúcou vlhkosťou a zaručuje maximálnu trvácnosť.

Omietková fasáda je najčastejšie zvoleným variantom fasády. Dôvodom je okrem iného rozmanitosť tvarov a farieb. Tradičné maltové omietky pre fasády sa vyrábajú ako vápenato-cementové omietky. Okrem toho existujú tepelnoizolačné omietky, ktoré sú zhotovené z tepelnoizolačnej jadrovej omietky a vodoodpudivej minerálnej vrchnej omietky. Používajú sa pri hrubých stenách s priemernou hrúbkou a spájajú dobrú izoláciu s príslušnými stavebnými fyzikálnymi vlastnosťami.

Na rozdiel od tehly alebo moderných stavebných materiálov sa prírodny kameň veľmi výrazne odlišuje nielen tvarom, farbou a kvalitou povrchu kameňa, ale aj ich rôznymi fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami. Zachovanie originálneho materiálu a zosúladenie nových používaných opravných materiálov je preto mimoriadne dôležité na dlhodobé zachovanie substancie. Spevňovače kameňa od spoločnosti Remmers sa používajú na celom svete na zabezpečenie historicky cenných kultúrnych hodnôt.

Ošetrovanie a stavebná údržba stavieb s hrazdenou konštrukciou boli kedysi bezproblémovou a samozrejmou úlohou užívateľov a majiteľov, ako aj remeselníkov. Nároky na komfort bývania dnes vzrástli, no naproti tomu sa zmenšil súhrn skúseností a vedomostí ohľadom zloženia stavieb zhotovených z hrazdenej konštrukcie. Následkom boli mnohé škody na budovách s hrazdenou konštrukciou. Pomocou systému na sanáciu hrazdených konštrukcií Remmers je možné po prvýkrát odstrániť tento deficit.

Staré stavby

Našlo sa 41 produktov
 

Náhľad

Č. výrobku 022001

Prísada do malty na báze vodnej polymérnej disperzie

Č. výrobku 040030

Omietkový nástrek podľa WTA

Č. výrobku 040120

Podkladová a porézna jadrová omietka, absorbujúca soli, so zníženou alkalitou podľa WTA

Č. výrobku 040825

Minerálna štuková omietka

Č. výrobku 067201

Kyslý čistič

Č. výrobku 067105

Povrchovo aktívny roztok na odstraňovanie nečistôt, špiny, prachu, oleja a mastnoty.

Č. výrobku 066601

Čistiaca pasta na odstraňovanie mestských nečistôt

Č. výrobku 136801

Odstraňovač náterov a graffiti

Č. výrobku 643805

Hĺbková penetrácia s hydrofobizačným a posilňujúcim účinkom

Č. výrobku 064205

Penetračný náter s hydrofóbnym účinkom

Č. výrobku 107205

Minerálna penetrácia so silne spevňujúcim účinkom

Č. výrobku 051725

Univerzálna lepiaca a výstužná malta