©

Izolácia

Trvalo neporušené budovy vďaka utesneným a suchým stenám

Funkčnosť a trvácnosť izolácie stavby, ktorá je v styku so zemou, nezávisí len od samotného výberu správnych tesniacich produktov, ale aj od predpisového projektovania a realizácie izolačných prác. Pre oblasť izolácie stavby, ktorá je v styku so zemou, majú projektanti a spracovatelia na novostavbe od leta 2017 k dispozícii normu DIN 18533 ako základ pre projektovanie.

Voda a soli majú najväčší podiel na všetkých poškodeniach stavieb. Následkami sú viditeľné horizonty vlhkosti, zničená štruktúra, odpieskovanie alebo v najhoršom prípade úplné zničenie objektu. Okrem toho navlhnuté murivo poškodzuje zdravie používateľov a obyvateľov. Základom pre opravy takých komplexných poškodení je koncept izolácie pri projektovaní.

Pri zavedení nového radu noriem týkajúcich sa izolácie stavieb bola normatívne podchytená aj izolácia, ktorá sa rokmi osvedčila. Podklady pre projektovanie a realizáciu pre tento druh ochrany pred vlhkosťou sú od tohto momentu regulované normou DIN 18534 „Izolácia interiéru“.

Izolácia a sanácia stavieb

Našlo sa 6 produktov
 

Náhľad

Č. výrobku 181001

Jednozložkový, spevňujúci mineralizačný koncentrát bez obsahu rozpúšťadiel

Č. výrobku 300801

Č. výrobku 301408

Č. výrobku 040525

Tuhá minerálna tesniaca stierka pre novostavby

Č. výrobku 072755

Bezrozpúšťadlový silanový krém na injektáž muriva proti vzlínajúcej vlhkosti

Č. výrobku 031005